Pyramidy

Něco málo o pyramidách

 

Pyramidy podle použití

1. Pyramidální amulety, přívěsky a ozdoby.

Jde o malé pyramidy - materiál kov, plexisklo, keramika, dřevo, modurit, krystal, drahé kameny, ap. Možnost zakódování informace, zápisu informace na základnu, případně boky pyramidy - jména, čísla, mantry. Nošení na krku, zápěstí, jako náušnice, případně na noze nad kotníkem. Pyramidální energie harmonizuje a doplňuje úbytek energie. Výběr vhodnosti se doporučuje pomocí metod radiostezie.
Jde o malé ozdobné přívěsky pyramidálního tvaru. Při jejich denním nošení, kdy se ustavičně pohybujeme a měníme polohu není zapotřebí dbát na speciální nastavení a nasměrování zářiče. Chceme-li však jeho účinky zesílit o zlepšený příjem energie zvenčí, pak je vhodné v noci nebo v době, kdy jsme dlouho na jednom místě, nasměrovat pyramidku tak, aby měla svou základnu ve vodorovné poloze směrem dolů a hrany souběžně se světovými stranami.

2. Terapeutické (malé) pyramidy. Používají se na dobíjení energie a barevnou terapii.

3. Relaxační pyramidy. Jsou to velké pyramidy, ve kterých je možné umístit člověka v různých polohách podle velikosti, případně několik lidí současně. Působení pyramidální energie působí komplexně.

4. Experimentální pyramidy. Od brusiče čepelek až po velikost několika metrů.

5. Kyvadélka - pyramidy. Používají se v rádiostézi na přesné zaměřování (mapy, plány, fotografie) a mentální dotazy, při zjišťování geopatogenních zón, při vyhledávání vodních pramenů, diagnostice na dálku a prekognici. Upevňovací očko je však v středu podstavy a pyramida visí na niti vrcholem (hrotem) dolů.

Místo dobré relaxace a odpočinku

6. Pyramidy jako architektonicky prvek. Za prvé, samotné pyramidy jsou rozeseté po celém světě. Používají se jako výtvarné a architektonické řešení i jako stavební prvek. U primitivních národů, např. u Indiánů - wigvamy, u mongolů - jurty, u afričanů - okrouhlé chýše, v současnosti převzaté architekty jako ekologické domy. Hliníkovo - skleněná pyramida ve Francii - v Louvru, budova Slovenského rozhlasu v Bratislavě i nejnovější hit - hotel pyramida v Las Vegas (USA), který je jen o několik metrů menší než Cheopsova pyramida.

7. Jiné využití a konstrukce

Magnetická pyramida
V podstavě malé pyramidy je umístěný plochý magnet ve velikosti mince. Vyzařování zesiluje magnetickou složku energie.

Generátor pyramidální energie - nicram
Skládá se z plošky složené z malých pyramid (20 - 30 ks malých pyramidek na ploše 5x5 anebo 5 x 6 ks pyramidek držených spolu podstavcem). Na vrcholy těchto pyramidek se může položit kádinka s vodou na dobíjení pyramidální energií.

Rušič geopatogenních zón
Skládá se z několika pyramidek (kombinace 1-3-5) na společné podložce různě rozmístěných.

Klobouky ve tvaru pyramidy
Z papíru, kartonu, překližky, drátu - rozměr individuálně podle rozměru hlavy. Někteří autoři poukazují na dobré zkušenosti při odstraňování migrény. Byly prováděny také pokusy s klobouky ve tvaru pyramid u pacientů trpících neurastenickými potížemi. Potíže záhy zmizely.

Závěsná stojanová pyramida tvaru pavouka
Na zhotovení můžeme využít starý stojan elektrické lampy, kterého délku a tvar ramene upravíme tak, aby se na toto rameno dala upevnit a nasměrovat pyramida - pavouk podle směru severu v bytě. Pod takovým stojanem můžeme umístit křeslo, a vytvořit si tak relaxační koutek v bytě, kde si můžeme přečíst knihu, učit se a zároveň si dobýt energii. Příklad konstrukce je uvedený na obrázku.

Pyramidy podle materiálu a vyhotovení

Pyramida může být vyrobena z kartonu, dřeva, kovu, skla nebo z umělé hmoty. Je možné použít jakoukoliv barvu i materiál, i když názory jednotlivých autorů se v této věci značně liší, např. podle Galewského nejsilněji působí pyramidy z hliníku. Jiní autoři naopak přísahají na pyramidy z nevodivých materiálů. Důležité je rovněž stanovení, která ze stěn je stěnou severní, neboť je to důležité pro pravidelné používání pyramidy. Proto na pyramidách, které vyrábějí některé firmy je tato stěna označena. Nejdříve se seznámíme s některými druhy pyramid.

1) Pyramidy z přírodního krystalu
Jejich rozměry jsou omezené velikostí a kvalitou krystalu nacházejícího se v přírodě a možností výbrusu.

2) Pyramidy z drahých kamenů
Vyrábějí se od nejmenších až po pyramidky s výškou 10 cm i víc. Jejich velikost je omezená použitým materiálem a jeho kvalitou. Individuální vhodnost, výběr barvy a působení se určuje radiosteticky.

 

3) Pyramida z křišťálového skla
Pyramida je zhotovená z kvalitního optického skla podle rozměrů Cheopsovy pyramidy. Podle názoru léčitelů je vhodná při léčbě akupresurou, protože její vrchol je dosti ostrý a účinkuje podobně jako akupunkturní jehla. Je vysoká obyčejně 30 mm.

4) Pyramidy ze skla
Jejich velikost a barevnost, čistota je omezená jen schopností návrháře a mistra skláře.

5) Pyramidy z akrylu
Jejich velikost je omezená jen pevností a konstrukcí. Je tu velká možnost barevných kombinací a odstínů. Čistotu provedení a přesnost zaručuje jen profesionální výroba.

6) Pyramidy z kovu
Nejvíc se používá měď a hliník, velikost je prakticky neomezená. U větších pyramid se využívá obyčejně kombinace kovu a skla. Používá se při odrušení negativního záření z obrazovek televizorů. Pokládá se na televizní přijímač.

7) Pyramidy ze dřeva
Dřevo je nejčastěji používaným materiálem na vyhotovení pyramid od nejmenších provedení na pokusy (cm) až po relaxační (m). Konstrukční provedení splňují požadavky tvaru, mají jen hrany a základnu - z hranolů, tyček, jen málokdy mají plátěný potah (hlavně na doplnění působení barvami).

8) Pyramidy z papíru
Pro začátečníky jde o ideální materiál na vyhotovení pyramid, přičemž se používá i barevný papír. Zhotovují se od miniaturních (cm) až do velikosti 1 m z kartonu a lepenky. Používají se na pokusy a energet
izaci.

9) Pyramidy z lan
Skobami se přesně ohraničí délka lan, která se napnou v tvaru pyramidy - možnost využití též v bytech. Pozor na směrování.

10) Pyramidy z ostatních materiálů
Z materiálního hlediska je možné využít kterýkoliv dostupný materiál, anebo materiál konstrukčně a esteticky vhodný. Potvrzují to hlavně indiánské wigvamy, mongolské jurty ale i největší hotel - pyramida v Las Vegas.

11) Pyramidy - jako mentální představa
Po dlouhém cvičení jsou lidé s dobře vyvinutou vizuální představivostí a koncentrací schopní vytvořit mentální pyramidu podle svých představ a dokonce zakódovat její působení. Taková pyramida se může použít např. jako mentální ochrana proti nežádoucímu odebírám bioenergie např. proti tzv. energetickým upírům.

Pyramidy podle velikostí:
1. miniaturní a malé pyramidy (do 10 cm)
2. střední pyramidy (10 cm - 1 m)
3. velké pyramidy (1 m - 10 m a více)

Křištalová pyramidka "Genius loci"

Křišťálová pyramidka “Genius loci", zkonstruovaná jako biostimulátor je zhotovená z olovnatého skla. Z hlediska alternativní medicíny a psychoenergetiky je ve své podstatě laděným jehlanovým tvarovým zářičem, v jehož základně je dutá čočka, vhodně usměrňující výsledný léčebný paprsek. V tomto tvarovém zářiči současně probíhá několik fyzikálních dějů, které mezi sebou vzájemně interagují. Výsledným efektem je zabránění úniku bioenergetického pole z bolestivých nebo energeticky nevyrovnaných míst na lidském těle, jeho odražením od vnitřku pyramidy a fokuskování tohoto odraženého a fázově posunutého pole zpět.
Jen stručně se zmíníme o léčivých účincích zkoušené křišťálové pyramidky “Genius loci". Prakticky ve všech případech, kdy byla přiložena na bolestivá místa, došlo k rychlému ztlumení bolesti, k postupnému vymizení většinou během 2 až 25 minut. Silná bolest vyvolaná prudkým paradentózním zánětem se však pouze otupila na snesitelnou míru a během tří dní zánět bez jakéhokoliv dalšího léčení sám odezněl.

Praktické využití pyramidálního efektu

Mnozí vědci dnes připouštějí, že pyramidy jsou nejen akumulátory energie, ale pravděpodobně i jejich transformátory. Energie se v pyramidách koncentruje do středu a je prý úplně jedno, zda jde o stavbu masivní nebo jen pyramidu z laminátových, kovových nebo dřevěných tyčí. Hodně odborníků se přiklání k názoru, že pyramidy jsou akumulátory a transformátory kosmické energie. Nyní ponecháme stranou otázku, jak se tato kosmická energie v pyramidě transformuje a zaměříme se více na její využití v praxi.
Základem pyramidologie je teorie, že uvnitř pyramidy se koncentruje a transformuje kosmická energie (orgon). Pyramidou přetransformovaná energie se jmenuje “pyrén". Aby k tomu v pyramidě doopravdy došlo, je nutné, aby vždy jedna strana směřovala k severnímu pólu. Pyramidální efekt jako důsledek působení pyramidální energie můžeme využít v praktickém životě nejrozmanitějším způsobem. Pyramida působí dehydratačně, antibakteriálně a zvyšuje energetickou bilanci vložených potravin. Toto působení můžeme v praktickém životě využít na konzervaci, udržení dlouhodobé stálosti a stavu, zlepšení chuti, vůně, barvy apod. Nyní uvedeme některé oblasti využití pyramid v praxi:

1. Potraviny
Vliv na potraviny zkoumali v USA Kerell a Gogginová a dospěli k závěru, že umístěním v pyramidové struktuře se chuť jídel mění k lepšímu. Šlo třeba o víno, mražené potraviny, snížení kyselosti džusu ap. Ovoce a zelenina ošetřená pod pyramidou získává kvalitu čerstvosti, jako ovoce právě utržené ze stromu, nebo zelenina vytažená ze země. Potraviny ležící pod pyramidou v 1/3 výšky si zachovávají původní chuť a čerstvost.

2. Maso
Stačí, abychom na 1 hodinu vložili maso pod pyramidu před pečením anebo dušením a je jako čerstvé. Děláme to po vybrání z ledničky před tepelným zpracováním. Maso pod pyramidou dehydruje, ale nepokazí se. I po dlouhém uskladnění má vynikající chuť.

3. Káva a čaj
Zajímavé pokusy jsou s čerstvě uvařenou kávou. Vložením pod pyramidu na 20 minut získáme zlepšení její chuti. Vložením vody pod pyramidu si můžeme připravit na druhý den výbornou kávu jejím zalitím takhle zenergetizovanou vařící vodou. Experimentovat můžeme i s kávou. Pokud šálek kávy postavíme na 20 minut pod pyramidu, ztrácí svoji hořkou chuť. Můžeme dát pod pyramidu plnou konvici uvařené kávy a nechat ji ozařovat pyrénem celou noc. Ráno budeme překvapeni její vynikající chutí, jakou jsme ještě předtím nikdy nepoznali. Dokonce i čaje připravené tímto způsobem získávají jemnější vůni, pronikavější chuť a jejich léčebný účinek se stupňuje.

4. Sladkosti
V sladkostech mnohokrát je cítit umělé sladidlo anebo ne právě čerstvost, vypršelé vůně a ztracené chutě. Po vložení sladkostí do pyramidy není možné rozlišit na druhý den umělé náhražky od přírodních a ani výrobky staršího data. Až s překvapujícím efektem změní svoji chuť bonbony a čokoláda. Odstraní se nepříjemná chuť chemických přísad a barviv.

5. Tabák - cigarety
I když kouření škodí zdraví, nemůžeme nevzpomenout vlastnost pro kuřáky velmi výhodnou. Už po 1 - 2 hodinách uložení cigaret, tabáku pod pyramidu a např. kartónu cigaret na celu noc, zjistíme nejen zlepšení chutě, ale i vůně cigaret. Uloženi pod pyramidu působí na molekuly tabáku a nabijí je pyramidální energií.

6. Likér, alkohol a víno
Mnohokrát opakované zajímavé pokusy s uložením vína nebo likéru pod pyramidu ukázali, že pyramidální energie příznivě ovlivnila chutě a vůně těchto produktů. Prostřednictvím pyramidy můžeme zušlechťovat i víno, likéry a pivo. Víno začíná pod pyramidou kvasit a mění se na šampaňské. Je známe jak negativně ovlivňuje chuť vína působení GPZ (geopatogenních zón). V případě uložení v místě působení GPZ, víno ztratí chuť i aróma, nastává pokles jeho bioenergetické hodnoty. Tomuto fenoménu se velmi divili i vinaři v Kalifornii, když je o tom přesvědčil při návštěvě psychotronik ze Slovenska.
Známý cestovatel a spisovatel A. Däniken se také zajímal o tajemné účinky pyramid a napsal: I mně věnovali přátelé skleněnou pyramidu, která několik týdnů stála nepovšimnuta na verandě, v nějaké zimní zahradě. Jednou večer se mi dostalo do rukou velmi mladé bordeauxské víno. Na vysvětlení poznamenávám: Poměrně rád sáhnu po láhvi této značky. Léty podnebí, jazyk i žaludek poznají, co teče hebce, co není jen žbrnda, co lahodí vnitřnostem a v těle se šíří jako božský nektar. Vzpomínané bordeauxské bylo nepodařené, surové, kyselé, bez jakékoliv vyzrálosti. Mezitím co jsem obsah přeléval do láhve od octa, přikradl se ke mně duch pyramidy a přiměl mě udělat něco neobvyklého. Originálně zašpuntovanou láhev stejné značky jsem postavil do své skleněné pyramidy - a zapomněl jsem na ni. Přešel podzim i zima a na jaře jsem jako moderní manžel pomáhal manželce uklízet verandu. Láhev vína!
Bordeauxské ztmavlo, mělo plnou chuť, bylo měkké, zbavené kyselin jako sedm let staré Grand Cru classé. Znalec ví, co to znamená. Uspořádal jsem ochutnávku spolu s druhou láhví toho samého ročníku, která odpočívala ve sklepě. Rozdíl byl výrazný. Od té doby naši návštěvníci dosvědčují, že pod mojí pyramidou pokaždé je láhev bordeauxského. Na zvláštní příležitosti.
V některých restauracích na západě mají na viditelném místě umístěnou skleněnou pyramidu s bedničkou láhví vína, a toto víno z pyramidy se prodává o trochu dráž. Je snadno možné, že po přečtení této informace vyroste na Záhorí na Slovensku v rámci agroturistiky les pyramid na vylepšení tzv. “šeptavého" vína.

7. Ovoce a zelenina
Jestliže vložíme ovoce na hodinu pod pyramidu velmi se vylepší chuť, jakoby bylo čerstvější. Tuto schopnost pyramidy můžeme využít hlavně v zimě. Po vybudovaní velké pyramidy by bylo možné v ní skladovat ovoce i zeleninu při udržování původních vlastností. Bylo uděláno mnoho experimentů s kousky jablek, ředkviček, semínky rostlin, tabákem, pomerančovou šťávou, přísadami okurek a rajčat, dokonce i s jahodami. Při každém ovoci umístěném v pyramidě všichni unisono zaznamenali intenzivnější chuť.

8. Mléko
Přesvědčit nevěřícího o účincích pyramidální síly je nejjednodušší uděláním následujícího pokusu. Rozlejeme z jedné láhve mléko do dvou pohárů. Jeden dáme do pyramidy a druhý necháme venku. Zatímco na mléku, které je venku z pyramidy se vytvoří povrch a začíná se kazit, mléko v pyramidě zůstává čerstvé. Firma Tetrapack využila tento efekt a prodává mléko v obalech ve tvaru pyramidy.

9. Voda
S vodou je spojená celá existence lidstva. Je podmínkou života na zemi. Voda tvoří více než 70 - 80 % lidského těla. Od jejího dostatku závisí lidský život. O to víc fascinuje skutečnost, jak působí na vodu pyramidální energie. Voda je vlastně středem našeho zájmu po dobu všech pokusů s pyramidální energií. Úplně fascinující děje se uskutečňují s vodou umístěnou pod pyramidou. Pod vlivem pyrénu se mění její molekulární struktura a při ochutnání takto upravené vody okamžitě poznáme změnu k lepšímu. Nejvýraznější změny se projeví u pramenité vody a u minerálek. Jejich chuť se zintensivní a na jazyku snadno ucítíme stopy solí, minerálů a stopových prvků. Zesílí se i bioenergetická hodnota vody. Tato voda pak může léčit. Modrá barva vyzářená do vody dává chuťově pocit, jako by voda byla studenější. Stojí proto za povšimnutí, že některé vody dovážené i prodávané na Západě se prodávají v modrých láhvích. A nejde jen o pocit chladu, ale i o zlepšení jejích léčivých vlastností, protože modrá barva vodu energeticky dobijí. Člověk by se měl každé ráno a večer napít takhle energeticky nabité vody.
Zajímavé je, že voda uskladněná pod pyramidou se nekazí, protože pyramida působí i antibakteriálně, co umožňuje dlouhé uskladnění vody na místech s nedostatkem pitné vody. V takhle uskladněné vodě se totiž netvoří řasy. Pro svoje vlastnosti je pyramidální voda výhodná i na vaření a pečení. Zkracuje totiž čas vaření, a jakoby zlepšuje konzistenci kynutého těsta, ap. Voda nabitá pyramidální energií urychluje vaření brambor a zeleniny asi o 10 minut.
Pozitivní účinek se potvrdil při kožních nemocech a alergiích. Při vnějším použití je velmi působivé proplachování vlasů touto vodou, které pak získávají vyšší lesk, kučeravost, přestávají se lámat a rychleji rostou.
Pyramidální voda je užitečná i při ošetřování tváře a očí. I zálivka květů touto vodou má podobné účinky, jako kdybyste květiny pěstovali pod pyramidou. Je známo, že asi po šesti týdnech se ve vodě mohou tvořit řasy a rozmnožovat se různé mikroorganismy. Pokud je však voda pod správně nasměrovanou pyramidou, řasy se netvoří a ani mikroorganismy se nerozmnožují.

10. Rychle se kazící potraviny
U skladování potravin je i v době přenosných ledniček omezená délka působení chladícího média. Působení pyramidální energie umožňuje skladovat potraviny bez omezení i za takovýchto podmínek. V případě skládací pyramidy můžeme po jejím složení uskladňovat potraviny okamžitě. Např. máselnička ve tvaru pyramidy nám plně nahradí ledničku. Většina ochrání potraviny celý den.
A nejenom to, připomeňme zde i známého vynálezce, doktora fyzických věd Patricka Flanagana, který začal vyrábět stany ve tvaru pyramidy o výšce 180 cm a vytvořil také energetický generátor, který se dává pod nádoby s potravinami. Tímto způsobem uchovávané potraviny nejenže zůstávají dlouho čerstvé, ale také zlepšují svou chuť.

11. Pyramidy a geopatogenní zóny
Geopatogenní zóny mohou neblaze působit na váš spánek i na celý organismus. Tento negativní vliv může odrušit vhodně umístěná pyramida.

Využití pyramidy jako tvarového zářiče se uplatňuje i při odrušování GPZ. Umístění pyramidy však nemůže byt náhodné. Přesné místo, kde pyramidu nebo soustavu pyramidek umístit musí určit radiostet. Nesprávné umístění pyramidy může totiž způsobit dokonce zhoršení prostředí a působení zón na jiném místě v bytě. V zahraničí se na tyto účely používají i malé pyramidky (kombinace 1-3-5 ks).

12. Zkracování času při vaření a pečení
Působení pyramidální energie je často udivující. Jestliže hospodyně použije vodu, která byla nejméně 2 hodiny pod pyramidou, zkrátí se čas vaření zeleniny a brambor na cca 10 minut. Jestliže hospodyně použije energetizovanou vodu spod pyramidy, kam ji dala den předtím, např. na pečení nebo na kynuté koláče, kromě zkrácení času na pečení bude těsto i krásně vykynuté.

13. Akvárium - voda - řasy
Existují dvě možnosti umístění akvária - pod pyramidu, nebo umístění pyramidky pod akváriem. Oba tyto způsoby přinášejí zajímavý efekt - v akváriu se netvoří plankton - řasy, akvárium zůstává čisté. Voda je čistá bez baktérií. Vnucuje se myšlenka využití - ekologického čištění vody pomocí pyramidální energie pro bazény. Odstranil by se nepříjemný chlór, voda by zároveň dodávala energii koupajícím se. Zatím asi nebyly dělané pokusy využití pyramidálního efektu v úpravnách a čističkách vody, v zemědě
lství.

14. Pyramidální energie a chleba
Ne všichni mají možnost odložit chleba do mrazničky, aby nezplesnivěl. Jestliže uložíme chleba pod pyramidu, uchovávají se jeho vlastnosti i po dobu dvou měsíců. Na zahradě, chatě, chalupě se doporučuje vložit chleba do sáčku na ochranu proti hmyzu a tak ho uložit do pyramidy.

15. Sušení ovoce
Ekologické sušení ovoce je pod pyramidou ideální. Využívají se nejenom dehydratační vlastnosti pyramidy, ale navíc kromě sušení se udrží vůně, barva a chuť ovoce.

16. Obnovení chutě mrazených potravin
Hospodyním se doporučuje po vybrání z mrazničky nechat rozmražené potraviny a maso pod pyramidou. I zelenina - fazole, špenát, tykev, ap., ovoce - jahody, maliny, mixovaná dřeň meruněk, broskví ap. i např. drůbež - husa, kachna, ryba, ale i vepřové, po rozmrazení pod pyramidou mají chuť jako čerstvé.

17. Ochrana potravin v místech bez elektrické energie
Všude tam, kde zatím není elektrická přípojka a nemáme ledničku anebo mrazničku, nám jako náhrada může posloužit pyramida. Chaty, chalupy, zahradní chatky můžeme takto vybavit účinnou náhradou - pyramidou. Můžeme mít pyramidek víc, na potraviny, na zeleninu, na chleba, ovoce. Můžeme předělat sklep, postavit pyramidu v kůlně, seníku a jsme bez problémů.

18. Energetizace a konzervace kosmetiky
Uložením kosmetických prostředků (olejů, parfémů, krémů ap.) pod pyramidu získáme nejenom zlepšení jejich kvality a energetické hodnoty, ale pod pyramidou je můžeme i dlouho uskladňovat bez újmy na kvalitě. Uložte všechny své krášlicí prostředky, krémy, mastičky pod pyramidu. Nabijí se pyrénem a zvýší se tak jejich účinnost. Neočekávajíc však zázrak ze dne na den! Rozdíl v jejich činnosti zpozorujete až po určité době.

19. Energetizace bylinek a čajů
Zhotovení větší pyramidy umožňuje umístit čaje anebo bylinky do prostoru pod ní (na plošinu, stolík vevnitř). Čaje, které kupujeme v obchodech mají často čárkový kód, z kterého nevíme zjistit záruční dobu, proto je také vhodné je dobíjet. Čaje po záruční době sice neztratí úplně chuť a vůni, ale nemají už takové léčivé účinky. Dobíjením se zvýší jejich energetická hodnota a tím i jejich léčivé vlastnosti.
Postup dobíjení: Bioindikátorem změňme energetickou hodnotu čajoviny. Potom ji vložíme do pyramidy (na stoleček v 1/3 výšky) a necháme ji dobíjet 3 - 7 dní. Po vyndání znovu změříme energetickou hodnotu čajoviny. V domácnosti může být čajovina i trvale uložená pod pyramidou a vždy si vybereme jen množství potřebné na použití.

20. Stimulace růstu plodin
Jestliže si zhotovíme pyramidu z drátu, dřeva, papíru ap. můžeme je umístit např. nad rajčata, papriku, okurky atd. a sledovat růst plodů, odstranění okurkové plísně ap. Pyramidy můžeme umísťovat pod květníky, květináče na balkóně i v bytě.
Pod pyramidou zelenina roste rychleji a pyramidální energie zvětšuje velikost, tuhost, vůni plodů. Květiny pěstované pod pyramidou mají lepší květy a barevnější listy. Je to pravý opak toho, když se květiny nalézají v geopatogenní zóně, kde jim je energie trvale odebraná. Zahrádkářům doporučujeme uložit pod pyramidu sáčky se semeny, ale např. i česnek a různé hlízy. Semena nabité energií rychleji klíčí a na česneku a hlízách se ničí plísňové bakterie.
Květiny pěstované pod pyramidou lépe rostou, jejich květy a listy mají živější barvy. Podobný efekt - i když ne tak výrazný se docílí při zálivce pyramidální vodou. Semena pod pyramidou rychleji klíčí, rostliny jsou pak odolnější a dávají vyšší úrodu.
Zelenina pod pyramidovým fóliovníkem rostla rychleji jako mimo něj, okurky a rajčata byly tužší, kompaktnější a jejich vůně byla mnohem koncentrovanější, když ji porovnáme s těmi, které se pěstovaly normálně.

21. Sušení květin
Když umístíme pod pyramidu kytici květů bez vody, uschnou, ale zachovají si původní tvar a barvy. Tímto způsobem získáme suché květy i z těch druhů květin, které běžným způsobem nelze sušit.
Dobré výsledky se dosahují i při sušení bylinek a květů pod pyramidou. Kytice květů uložená pod pyramidou uschne, ale zůstává jako slaměnky - udrží si tvar, barvu i vůni. U bylinek probíhá sušení a energetizace.

Působení pyramid na živé organismy

Pro nás jsou však nejdůležitější výsledky a vlivy, které pyramidální tvary mají na živý organismus, zvláště na člověka. Při pozorování rostlin a zvířat umístěných pod pyramidou si můžeme všimnout určitých změn v jejich chování. Například hmyz opouští prostor pod pyramidou, nebo do něj vůbec nelétá (což by mohl být jeden ze způsobů ochrany potravin). Domácí zvířata budou velmi ráda trávit většinu času pod pyramidou a ptáci jsou jí dokonce přitahováni a shromažďují se pod ní.

Působení na člověka

Pyramidy působí i na člověka. Kerell a Gogginová použili jedinců znalých meditačních praktik a encefalografem snímali křivky vln, produkovaných mozkem. Subjekt měl zavázané oči a po záznamu mozkových vln při základním stavu byla na pokusnou osobu spuštěna otevřená pyramida tak, aby změnu nevnímala. Po 30 - 45 s se frekvence sledovaných vln zvýšila a amplitudy dosahovaly více než dvojnásobek normálu, někdy dokonce křivka vystřelila až na vrchol záznamového papíru. Došlo však nejen k pozoruhodným změnám na EEG, ale pokusné osoby zaznamenaly změny pocitů při pobytu pod pyramidou, cítily brnění, znění v uších, popisovaly pocit tepla, klidu, odpočinku a lehkosti. Několik pokusných osob hovořilo o jasnovidění a jasnoslyšení.
Člověk pod pyramidou velmi brzy pociťuje pozitivní změny. Že se již po 30 - 40 vteřinách zvětšují amplitudy mozkových vln, dokázal dr. Rafael Kra, vedoucí výzkumného týmu Pyramid Power V, lnc. Po odstranění pyramidy se toto zvětšení amplitudy udržuje ještě jednu až dvě minuty a potom se vše vrací do původního stavu. Změny jsou zřetelné zvláště v oblasti mozkových alfa vln.
Podle statistických ukazatelů modely pyramid mají velmi pozitivní vliv na koncentraci, hloubku meditačního stavu, vědomí samého sebe, změněné stavy vědomí. Měřením se také může lehce potvrdit větší delta aktivitou mozkových vln. Podle zpráv lidí, kteří pod pyramidou praktikovali určité techniky meditace, se základní zkušenosti mohou seřadit takto:

- pocit beztělesnosti
- trnutí v těle jako slabý proud
- pocit tepla, hlavně v horních částech těla
- klid, relaxace, osvobození od napětí
- sny jsou většinou v jasných barvách jako grafické představy
- izolace od vnějších vizuálních a zvukových podnětů
- rozšíření vědomí o prostoru při současné časové dezorientaci
- hlubší úroveň meditace a zvětšení energetického náboje, který ji provází.

Jiné, podstatně extrémnější zprávy se vztahovaly na mimotělní zážitky, jasnovidectví, vzpomínky na minulé životy, snění při vědomí o tom, co se zdá, euforie, slyšení “hudby Universa", vidění “kosmických barev" a podobně.
Kerell a Gogginová udělali pyramidový test i s dětmi, neboť jsou citlivější než dospělí a především nezatížené hotovými skeptickými názory. Pyramida byla umístěna v zahradě tak, aby děti o její existenci nevěděly a měly možnost do ní volně vcházet a vycházet. Opatrně byly tázány na pocity v prostoru pod pyramidou a mimo ní a ukázalo se, že jen 5 z 18 dětí nezaznamenalo žádnou změnu. Mnoho dětí cítilo teplo a chvění. Pyramidy přinesly i v dalších pokusech pozitivní změny, např. úlevu při bolestech a křečích, a aktivovaly v nich umístěnou vodu tak, že působila zklidňujícím účinkem na poštípaná místa od komárů.

Pyramidální energie v léčitelství

Na Západě již v některých nemocnicích instalovali nad nemocničními lůžky závěsy ve tvaru pyramid. U těchto pacientů byla větší pohoda i úspěšnost léčby. Rychleji se hojily především rány, pohmožděniny a krevní výrony. Je mnoho zajímavých případů vyléčení různých onemocnění pomocí pyramidální terapie. Např. vyléčení 55 letého občana trpícího Bürgerovou nemocí, jemuž již měly byt amputovány nohy. Byla použita následující terapie: třikrát denně po hodině měl nohu pod pyramidou. Po deseti měsících se Bürgerova nemoc zcela vytratila. Léčba energií z pyramidy trvá dlouho, ale je neobvykle úspěšná.
Při nedostatku vitality se přikládá křišťálová pyramida na jednotlivé obratle páteře nebo na solar plexus. Po několika minutách pocítíte příliv kosmické energie. Podobně je možné přiložit dlaň na vrchol pyramidy a nechat do těla proudit kosmickou bioenergii.

Přikládání pyramidek

Jde tedy o použití malých kontaktních pyramidek na různé místa těla. Diky speciálnímu tvaru tvoří pyramidy “kanály" kosmické energie podobně, jako je tomu u člověka při práci s reiki. Pyramidky se mohou položit na tělo, aby přivedly energii do jeho určité oblasti. Pro tento způsob použití se vyrábí množství malých modelů z nejrůznějších materiálů. Je nutné dbát na to, aby při použití byla vždy jedna strana ve směru sever - jih, protože jen tak může být pyramida plně účinná.
Uskutečnily se stovky pokusů s pyramidami z mědi, keramiky, hliníku, dřeva, litiny, mramoru, stříbra, papíru, plexiskla, skla a pravých drahokamů, přičemž se aplikovaly modely nejrůznějších velikostí. Největší sympatie léčitelů i pacientů přitom získaly pyramidy vybroušené z křišťálu, růženínu a ametystu, protože se jejich účinek kombinuje s účinkem samotných drahokamů. Většinou se přikládají pyramidky na ta místa na těle, kde by měly působit, a nechávají se tam 5 až 10 minut. Čakry reagují skutečně velmi pozitivně na pyramidami přivedenou energii. I při této metodě je výhodné, když vědomím spočíváme stále v místě účinku.

Pyramidální terapie pomocí krystalu

Na umocnění působení pyramidální energie můžeme použít i krystaly. Množství tvarů krystalů odzrcadluje mnohotvárnost přírody. V přírodě se nacházející krystaly hodnotíme podle čistoty tvarů - jejich dokonalosti a vnitřní čistoty – průzračnosti bez vnějších a vnitřních kazů. Krystaly jsou různé velikosti. Od rozměrově nejmenších, nacházíme v přírodě i krystaly velké několik desítek centimetrů. Vyzařují ze sebe (z hrotu) energii, kterou je možné cítit jako slabé proudění, chlad, nebo jemné píchání do dlaně. Mnozí senzibilové toto záření vidí i ve tmě. Krásně to popsal Reichenbach v Odických listech. Proudění energie může mít pravotočivý nebo levotočivý charakter.

Schopnost krystalů dodávat organismu energii můžeme využívat při relaxaci a meditaci pod pyramidou na zvýšení účinku pyramidy. Výběrem správného krystalu (biondikátorem nebo kyvadélkem) dosáhneme, aby vlnění krystalu bylo v rezonanci s vlněním léčeného člověka, tj. aby mu krystal dodával potřebnou energii. Vjogínském sedu nebo vleže drží pacient oběma rukama krystal. Pyramidální energie + energie krystalu se skládají a působí na zvýšení bioenergetického potenciálu člověka (dobíjejí jeho organismus).
Na mohutnější dobíjení je možné vyrobit na lůžko v pyramidě molitanovou podložku, po obvodu které v zářezech budou umístěné krystaly, nasměrované hroty do středu lůžka. Tak budou kromě pyramidální energie současně působit na krystaly.
Při meditaci i relaxaci (polohy -jogína v lotosovém sedu, sed na židli nebo ležící) je možné často vnitřním zrakem vnímat i zářivou energii krystalů.

Záhadné zvuky

Uvnitř pyramidy můžeme čas od času uslyšet různé zvuky. Nejen v egyptských pyramidách, ale i v pyramidách, které si sami zkonstruujete, můžete zaznamenat tyto záhadné zvuky. Nejčastěji připomínají zvuk flétny. Abyste tyto zvuky slyšeli, musíte - i když to zní jakkoliv směšně - pyramidu poprosit o tento zvuk. Jen takto to funguje, jinak zůstane pyramida tichá. Zvukové záchvěvy jsou patrně spojené s aktem stvoření, nebo se tykají vesmíru, nebo života jedince. Každý organismus je rovnocennou částečkou produktu stvoření a vibruje ve frekvenci božího stvoření.
Pyramidální energie s největší pravděpodobností ještě více synchronizuje člověka s nejvyšším kosmickým vědomím. Lidé, kteří pravidelně meditují pod pyramidou, mívají pocit, že prožívají okamžiky spojené s nejvyšším vědomím. Když opustí pyramidu, jejich myšlenky jsou zcela zaplavené hlubokými mnohorozměrnými pocity.

Pyramida jako mentální zesilovač

Pyramidu můžeme používat i jako zesilovač myšlenek. Je třeba napsat své přání na kousek papíru a položit ho pod pyramidu. Posadíme se na židli, uvedeme se do meditativního stavu - do tzv. hladiny alfa - a koncentrujeme se na své přání. Jen v málo případech se nedostaví účinek. Nemusíme snad připomínat, že tato metoda funguje jen v případě, že se vyhneme egoistickým přáním. Při náročných přáních, např. uzdravení svého blízkého, je potřeba uskutečnit “seanci" několikrát.

Pyramida jako vesmírný vysílač?

Už desítky let se radioastronomové snaží navázat kontakt s mimozemskými formami života. Dosud bezúspěšně, protože pátrají po nich velmi skromnými prostředky na velmi ohraničeném rozsahu vlnových délek. Celá radioastronomie spočívá na elektromagnetických vlnách - na čem jiném? - protože rádiové vlny jsou díky rychlosti třistatisíc kilometrů za vteřinu nejrychlejším komunikačním prostředkem. Jsou dostatečně rychlé pro Zem - ne však dost rychlé pro vesmír. Rozhovor s mimozemšťany sedícími při přijímači v slunečním systému vzdáleném od nás dvacet světelných let by byl zřejmě dost nudný. Odpovědi na naše naléhavé otázky by antény zachytily nejdříve po čtyřiceti letech.
Skutečně se nenajde nic rychlejšího než radiové anebo světelné vlny? Není náhodou právě pyramidový tvar tím vysílačem do vesmíru, uchem k mimozemšťanům? Nezesiluje například síly Země naše myšlenky v přesně orientované pyramidě? Když se lidé modlí, nevysílají přitom náhodou formulované myšlenky s chvalořečeními a prosbami mimo “rezonanční uzemí" kostela anebo chrámu směrem k věčnému stvoření? Co když právě pyramidální síla dokáže přetransformovat lidské myšlenky na impulsy šířící se nadsvětelnou rychlostí? Nečekají tam někde ve vesmíru mimozemští telepati na naše poselství, sedíc v nějaké pyramidě?

Co tedy můžeme udělat?

Není tak složité zhotovit si pyramidu ve své zahrádce, kde pak můžeme spát, meditovat, ale též se milovat. Uvnitř pyramidy dochází nejen k pozitivní ionizaci vzduchu, ale též ke koncentraci kosmické energie, pomocí které se může člověk napojit na nejvyšší kosmické vědomí.
Jsou lidé, kteří varují před pyramidálními účinky. Tyto obavy vycházejí z falešných představ a závěrů, protože energie, které působí v pyramidě, nejsou ani dobré, ani zlé. Energie je vždy jen energie a kategorie dobra nebo zla se na ni nevztahuje(?).

Při manipulaci s pyramidou se můžeme dopustit chyb a omylů, především když pyramidu špatně nasměrujeme, takže silová pole uvnitř ztratí schopnost působit. Výzkumy s pyramidami by měly byt prováděny častěji a v různých obdobích, neboť jejich energie se mění v závislosti na části dne, roku, na počasí, na fázi Měsíce, dokonce i na množství a polarizaci iontů v atmosféře, v níž se nacházejí. Uvnitř pyramidy převažují záporné ionty, které dodatečně ovlivňují živý organismus a u člověka povzbuzují jeho aktivitu a pocit spokojenosti.
Je tedy zřejmé, že efekt stojí za hlubší zdravotní a biofyzikální výzkum, je však třeba uvádět orientaci pyramid a umístění vzorků při každém pokusu a další podmínky experimentů.
“Každá hmota a tedy i člověk je ovlivňován zářením Země a biokosmickou energií - pouze pyramida slouží ke zkoncentrování obou a jejich usměrňování." Tato slova napsal Karel Drbal, původem Čech, který první začal používat pyramidu, a nechal si ji patentovat jako vynález. Téměř deset let musel čekat, než byl jeho patent potvrzen, třebaže nesčetnými důkazy prokazoval jeho užitečnost.

Jak si můžete sestrojit pyramidu

Pokud jste se rozhodli i sami experimentovat, bude vhodné uvést nezbytné parametry pro konstrukci modelů Cheopsovy pyramidy pro praktické potřeby. Existuje více způsobů či výpočtů, kterými můžete získat precizní rozměry. Tím jsou možné i určité rozdíly mezi údaji různých autorů. Možná proto, že existuje jen jediný důležitý poznatek o Cheopsově pyramidě - úhel sevřený stranou a základnou je 51°51'14". Ostatní rozměry můžeme získat pomocí jednoduchých matematických úkonů. Abychom vám ulehčily výpočty, uvádíme tabulku. Podle této neznatelně zkrácené tabulky autorů B. Schulla a E. Pettita si můžete délkové jednotky vybrat podle potřeby - centimetry nebo metry.
Návod č.1

výška

délka strany základny

délka hrany

2

3,1416

2,9892

3

4,71

4,48

4

6,28

5,98

5

7,85

7,45

10

15,70

14,94

15

23,56

22,41

20

31,41

29,89

25

39,27

37,36

30

47,12

44,83

40

62,83

59,78

50

78,54

74,73

60

94,24

89,67

70

109,95

104,62

80

125,66

119,56

90

141,37

134,51

100

157,08

149,46

Návod č. 2
Při sestavováni pyramidy si nejdříve určíme její výšku (od středu základu kolmo k vrcholu). Pak délku strany základny (základna jednoho ze čtyř stejných trojúhelníků) vypočteme vynásobením výšku pyramidy číslem 1,5708 a délku boční strany trojúhelníka číslem 1,4945. Kdybychom např. chtěli postavit pyramidu vysokou 180 cm, pak délka základny je 282,7 cm (180 x 1,5708) a každá hrana strany trojúhelníka bude měřit 269,01 cm (180 x 1,4945).

Návod č. 3
Pro ty, kteří by sami chtěli s pyramidami experimentovat, uvádíme několik rozměrů na výrobu modelu Velké pyramidy:

strana základny (cm)

výška tělesová (cm)

výška stěnová (cm)

hrana (cm)

30

19,1

24,3

28,5

40

25,5

32,4

38,1

50

31,8

40,5

47,6

100

63,7

80,9

95,1

200

127,3

161,9

190,3

500

318,3

404,7

475,7

Pyramidy skrývají v sobě odpovědi na četné otázky a jejich modely představují pro praktiky pomůcky i téma, které je důležité rozpracovávat, a co je ještě důležitější - používat je. Co se týká pyramidální terapie by bylo nejlépe chápat vše jako pokus obnovy vlastních energetických rezerv, a to v tom případě, kdyby podstata tohoto procesu měla být jenom autosugesce, tedy víra v sílu těchto modelů. Víra v úspěch je již - půl úspěchu!

Poznámka: Zajímavý objev, učiněný v novější době, zveřejnil badatel o pyramidách Manfred Keppler ve své knize “Pyramida štěstí". Po dlouhodobém zkoumání a výpočtech objevil, že dosud užívané rozměry podle Cheopsovy pyramidy jsou sice optimální pro Egypťany, nikoliv však pro naše zeměpisné šířky. Vypočítal na mnoha reprodukovatelných příkladech optimální sklon pyramidy pro Evropu, a to 65°. Potenciál energie pyramidy by se tím měl mnohonásobně zvýšit(?).

Návod na výrobu pyramidy

Papírová pyramida
Na podklad z tvrdého papíru, čtvrtky, výkresu, ze staré krabice dostatečně velké pro zvolenou velikost pyramidy, nakreslíme pyramidu a po nakreslení ji vystřihneme (vyřežeme) a slepíme. Podívej se na obrázek. Můžeme kombinovat s vyhotovením z barevného papíru nebo dodatečně ji namalovat, případně polepit barevnými samolepícími tapetami. Pro účely pyramidálního nabíjení je potřebné vložit dovnitř pyramidy stoleček (např. vhodně vysokou krabici). Pyramida může mít otvírací okénko kterým vkládáme pokusný materiál dovnitř nebo ji uděláme bez základny a vždy, když je to potřebné, ji zdvihneme a tak vložíme dovnitř zkoumaný nebo energetizovaný materiál. Při větší pyramidě fixujeme strany uděláním podstavce např. z překližky, na kterou připevníme do čtverce laťky, např. modelářské lištičky. Tak stěny pyramidy budou zadržované proti nežádoucímu posunu.

Pyramidy z modelářských látek
Při koupi latěk je potřebné je pozorně vybírat, protože je mezi nimi veliké množství zlých (křivé, se sukem, špatně opracované a podobně). Je proto dobré si všímat, aby byly dostatečně vysušené (při sušení se v teple zakřivují).

Opracovávání se dělá lupénkovou pilkou nebo elektrickou pilkou s jemnými zuby. Výhodné je mít po ruce hrubý a jemný smirkový papír na dotažení nepřesností. Nejdříve se zapustí a slepí do čtverce tyčky základu, po dobu schnutí si pomůžeme přibitím špendlíky, které po usušení vybereme. Až potom přilepíme hrany pyramidy. Když lepidlo zaschne, vypomůžeme si špendlíky. Podle druhu lepidla necháme dostatečně dlouho sušit. Potom, jestliže je to potřebné, přebrousíme, vlepíme příčku a stojan s pracovní deskou (stolkem) a zase sušíme. Až po tomto kompletním vyhotovení a úpravě máme pyramidu připravenou na pokusy. Při lepení hran je vhodné vložit do vrcholu nit s naměřenou výškou k základně (případně k stolečku). Upozorňuje nás na možné nepřesnosti modelu. Slepujeme na rovné podložce (staré rýsovací prkno a podobně).

Pyramidy z překližky
Postup zhotovení je stejný jako pyramidy z papíru, jen je potřebné stěny pyramidy vypilovat a hrany slepit. Při tenké modelářské překližce je možné postupovat stejně jako při použití papíru.

Relaxační pyramidy
Zhotovují se nejčastěji ze dřeva, ale na dosažení komplexního účinku působení je nejlepší dát si pyramidu odborně vyrobit a umístit dodavatelskou firmou.

Pyramida z měděných tyčí
Zhotovuje se z měděných tyčí, které jsou ve spodní části spojené silným měděným drátem. Pyramidy tohoto typu jsou vysoké od 40 cm do 2 m a též se vyrábějí s obalem z celtoviny. Jejich využití bývá různé. Vyhledávají je ti, kteří touží po extázi při meditaci nebo touží po dosažení klidu a harmonie. Využívají se i na tzv. energetický spánek u lidí, kteří trpí nespavostí, psychickými problémy, migrénami apod.

Relaxace pod pyramidou

Rozdíl mezi relaxací a meditací pod pyramidou je v poznatcích a zkušenostech zájemců o relaxaci. Na relaxaci může přijít zájemce bez jakýchkoliv zkušeností a vědomostí o technikách relaxace. Zájemce má možnost rozhodnout se a vybrat si:
1. pobyt na lůžku pod pyramidou - pociťuje působení pyramidální energie
2. relaxovat pod pyramidou na základě vlastních zkušeností a vědomostí
3. může požádat o pomoc instruktora, který ho uvede do relaxace.

Ukončení relaxace provede instruktor vzhledem k stanovené délce pobytu pod pyramidou. Rozdíl mezi pobytem pod pyramidou a relaxací je dost značný v subjektivních pocitech. Při relaxaci nastává větší otevření organismu a citlivější vnímání působení pyramidální energie. Zájemce nevnímá rušivé působení prostředí - okolí.
Součástí relaxace je obyčejně aromaterapie (působení éterických olejů) a poslouchání esoterické hudby, vybrané speciálně pro relaxaci. Komplexní působení - relaxační návod instruktora, aromaterapie a esoterická hudba uvedou zájemce v průběhu několika minut do relaxace. Jeho tělo se úplně uvolní a adept přestane brzy vnímat svoje vlastní tělo. Je to pocit jakoby beztělesnosti, existuje jenom duch a myšlenky. Paralelně probíhá několik procesů působení na zájemce. Pod pyramidou působí pyramidální energie, mnozí ji cítí jako teplo, tlak, píchám jehliček, dráždění, vlnění a pod. Působí hlavně v místech nedoléčených nemocí, v místech po operacích anebo na místech, kde je organismus oslabený a je předpoklad nemoci.

V uvolněném stavu podvědomí (pro mnohých je to jakoby pocit spánku) probíhají jako útržky filmů z vlastního života, minulosti, vnímají se krásné barvy, vidět průběh působení energií, často je možné pozorovat jakoby putování časem, prostorem, putování v astrálu, nastává časový regres - bezčasovost. Jestliže chce, může zájemce relaxovat sám nebo se může nechat uvést do relaxace instruktorem. V obou případech během relaxace se jeho tělo naplní - nabije obrovským množstvím pyramidální energie, uvolní se stresy a napětí. Rozdíl je i v tom, že při uvedení do relaxace instruktorem se zablokuje vnímání rušivého působení vnějšího prostředí a člověk se víc otevře působení pyramidální energie. Vnímání okolí působí rušivě (zvuky) a mnohokrát brání dostatečnému uvolnění. Uvádění do relaxace instruktorem - profesionálem je pohodlnější a zabezpečuje plnohodnotnou relaxaci. Po absolvování 2 - 3 cyklů pobytu pod pyramidou si zájemce obyčejně dostatečně osvojí techniku a postup uvádění do relaxace a instruktora již nepotřebuje.
Ukončení pobytu pod pyramidou vykonává obvykle instruktor, protože pobyt pod pyramidou bývá omezený na 45 minut. Existuje více způsobů ukončení relaxace. Ukončit relaxaci je možné naprogramováním na vnitřní hodiny, ukončením pouštění esoterické hudby, zvoněním nastavených hodin nebo hlasem instruktora a pod. Obavy z ukončení relaxace jsou zbytečné, a i kdyby jste při relaxaci pod pyramidou usnuli, po určité době se sami probudíte jako po delším spánku. I hypnotizér, když nemůže probrat pacienta z hypnózy, nechá ho vyspat a ten se potom probere - vzbudí.
Hlavně začátek relaxace může dělat některým lidem potíže, nedokáží se dostatečně uvolnit a až další pobyt pod pyramidou splní jejich přání. Čas pod pyramidou plyne daleko rychleji, vzniká pocit, jakoby člověk vešel pod pyramidu skoro před ukončením relaxace. Jenom pohled na hodinky svědčí o časovém klamu.
Před relaxací a po relaxaci pod pyramidou se může dělat např. měření bioenergie bioindikátorem. Měření často ukáže, že během pobytu 45 minut získal zájemce 10 - 50x víc energie, jako když vcházel pod pyramidu. Relaxace působí celkově pozitivně na uvolnění napětí, stresů, při vyčerpanosti, vhodně doplňuje energii. Po absolvování pobytu pod pyramidou se člověk několik dní cítí svěží a aktivní.
Okamžitá regenerace sil a psychického stavu je velmi potřebná u lidí, pracujících pod stálým psychickým tlakem a v stresech. Pravidelné využívání tohoto komplexního působení a regenerace sil se doporučuje podnikatelům, pracovníkům bank, úřadů, lékařům, sportovcům před závodem, letcům a pod. Působí to jako energetický dopink, zvyšuje a obnovuje pracovní aktivitu. Pyramidální relaxace se doporučuje i studentům během zkouškového období a těsně před zkouškou.
Vyhrazení místnosti pro pyramidu ve firmě by umožňovalo zaměstnancům okamžité načerpání a doplnění energie. Skládací pyramida zase může sloužit na regeneraci sil v bytech a v internátech pro studenty.

Pyramidální meditace

Neobvyklou možnost dává pyramida pro všechny, kteří ovládají meditaci a meditační techniku. Obyčejně už po vstoupení do místnosti, kde je umístěná pyramida, pociťuje adept překvapení a po vstupu pod pyramidu cítí okamžitě působení pyramidální energie. Na rozdíl od meditace v soukromí, nastává tu jakoby překlopení do meditačniho stavu. Pyramida naplněná energií působí na adepta jako urychlovací prvek a zkracuje dobu na vcházení do meditačního stavu na minuty. Kdo se už před pobytem pod pyramidou uměl při meditacích otevřít - uvolnit, vnímá působení pyramidální energie mimořádně intenzívně až mysticky. Většina účastníků pobyt pod pyramidou opět opakuje nebo má snahu o získání hotové pyramidy do bytu, domu a pod. Je zajímavé, že při měření získané energie (bioindikátorem) po skončení meditace pod pyramidou s ukazuje, že ti návštěvníci, kteří ovládají meditační techniku absorbovali víc energie, než osoby, které neznají meditační techniky.

Barevné pyramidální meditace

Pokud meditujeme sami při malé pyramidě, snažíme se meditaci uskutečňovat v místnosti, kde nás nikdo neruší, vypneme telefon, zvonek, v příjemném klimatu, případně s aromaterapií a esoterickou hudbou mimo GPZ. Meditovat se nám daří jen tehdy, když jsme nepřejedení, po koupeli, v pohodlném obleku. Sundáme z rukou hodinky, náramky, náušnice, přívěsky, řetízky. Posadíme se na malou podušku do lotosového sedu (záda narovnaná). Pokud nám tento způsob nevyhovuje, můžeme si sednout na židli, vyrovnat se, ruce položit na stehna tak, aby prsty končily na úrovni kolen. Oči zavřeme nebo se díváme na jeden bod. Potom položíme před sebe do vzdálenosti cca 1 m z fialového akrylu pyramidku s nitřním osvětlením, správně nasměrujeme zářící kosmickou energii v pásmu fialové barvy. Průběh meditace se zintensivní. Při soustředění vnitřního pohledu na její vrchol přichází meditační pocity, vnímání samého sebe, nevnímání okolí, pociťujeme vnější i vnitřní klid. Začínají se nám objevovat barvy a necháváme se unášet krásou.

U barevné meditace se po ponoření do relaxačního stavu projeví vnímáním barev. Cítíme a prožíváme tento stav v celém prostoru, celým tělem. Mnohokrát dopad barevného procítění se odrazí v reálném podnětu řešení nějakého problému, který nás tížil.
Využití pyramidální energie na přenos barev nám poskytuje obrovské možnosti v terapii, protože působení barev na náš organismus je součástí a podmínkou našeho života. Jak si vybrat z bílého světla záření Slunce správnou barvu, a jak ní působit na náš organismus uvádíme v následujících kapitolách.

Pyramidální meditace - návod

Pocity při pyramidální relaxaci a meditaci

“Myslím si, že toto je modlitba. Viděla jsem živé, mrkající, chápající oko. Potom nějakou oranžovou kruhovitou zář a pocit soustředění celého mého “já" v 6. a 7. čakře. Velká relaxace a nechuť vrátit se do reality."

“Cítila jsem příjemné mravenčení v rukou, nohou a potom příjemné teplo v celém těle a nějaké zářivé jasné světlo. Pocit jako kdyby se člověk vznášel, necítil své tělo, jen příjemná teplá zář ho obalovala. Chvílemi brnění v hlavě a uších. Mohlo by to trvat i déle, je to takové příjemné, s ničím neporovnatelné, že to neumím ani velmi pojmenovat. Děkuji za světlo."

“Pocity uvolnění byli přímo dokonalé. Nevnímal jsem postupně nic. Takový pocit uvolnění jsem doposud nepoznal. Byl jsem ponořený do vlastního ,já". Jsme rád, že jsem tento pocti zažil. Rád se pod pyramidu vrátím. Děkuji."

“Po několika krásných prvních relaxačních pocitech uvolnění jsem se blížila ke krásnému modrému světlu, obklopeného světlou září. Cítila jsem tlaky na spánku, jako kdyby někdo byl v mojí blízkosti a dodával mi hodně síly a energie, o kterou jsem prosila."

“Byl to krásný zážitek - je to pro mně něco víc jako když medituji doma - ale neumím ten pocit popsat. Je to velmi příjemné a silné. Děkuji."

“Bylo to velmi příjemné. Ztratila jsem pojem o čase. Cítila jsem pulzování energie v celém těle, nejvíc v rukách a hlavě. Myslím, že podobný pocit uvolnění jsem nezažila. Nevnímala jsem absolutně nic, velmi těžce jsem se vracela do skutečnosti. Bylo to pěkné, myslím, že si to přijdu zopakovat. Děkuji."

“Právě jsem vyšel z pyramidy a mám pocit, že dokážu létat. Velký příliv energie, jaký jsem doteď nepoznal. Bylo to ohromné a krásné. Děkuji."

“Prožila jsem hodně zvláštních a pěkných pocitů pod pyramidou, cítím se výborně, uvolněně a jsem silná. Myslím, že bych zvládla mnohé problémy, které se mi jindy zdají nepřekonatelné. Chci se s tímto podělit s jinými. Je to výborný pocit."

Čistící vír. Vizuální cvičení sloužící na vyčistění celé aury. Má mimořádně dobrý účinek po těžkém unavujícím dni. Odstraňuje zbytky cizích energií.
1. Stojíme si a relaxujeme.
2. Nad naší hlavou si představujeme křišťálově čistý vír bílé barvy. Hrot víru vchází do temene naší hlavy, zachvátí nás s poloměrem větším než naše aura. Vír nasaje a spálí všechny zbytky cizích energií, které se na nás nalepily.
3. Vír projde našima nohama do země. Nastává pocit velkého vnitřního a vnějšího uvolnění.

https://www.reiki-cz.com/                                        Použito z knihy Tajemství Pyramid, Chalil El Hakim